Prečo si vybrať našu mš

Prečo si vybrať našu mš

Dom detí, priestor v ktorom detí rastú, objavujú samých seba a vzdelávajú sa vlastným tempom. 

Jedno miesto, rôzné vekové kategórie, slobodný pohyb detí, jedinečný Montessori matieriál, vyškolený sprievodci a útulné rodinné prostredie. To všetko u nás nájdete. Tvoríme deťom priestor v ktorom dbáme na individuálne potreby dieťaťa. 

Sídlime v priestranom, útulnom rodinnom dome, ktorý sa nachádza v mestskej časti Ružinov - Prievoz. Jeho súčasťou je krásna, dostatočne veľká a priestranná záhrada, ktorá umožňuje deťom každý deň tráviť čas vonku, na vzduchu (deti sú vonku každý deň aj keď prší). Deti chodia von niekoľko krát denne v závislosti od ich individuálnych potrieb.

Súčasťou vonkajšieho dvora je kvetinová, bylinková a zeleninová záhrada. Deti tak majú možnosť byť súčasťou celého procesu starostlivosti o túto záhradu. Sledujú celý životný cyklus od semienka až kým nám z neho nevyrastie plod. Nielen polievanie ale aj sadenie, zbieranie a konzumovanie patria k záujmovým činnostiam ktoré u nás deti vykonávajú samé, nie preto žeby museli ale preto lebo chcú.  
Záhradnými aktivitami budujeme u detí pozitívny vzťah k príprode, k niečomu čo im je zverené. 

Interiér materskej školy je plne prispôsobený potrebám detí. Výška nábytku, rozloženie a pripravený pracovný materiál im umožňuje pohybovať sa po materskej škole slobodne (deťom je umožnený slobodný pohyb po celej materskej škole) a bezpečne. Prostredie je vybavené montessori materiálom z oblastí praktického života, zmyslovej výchovy, matematiky, jazyka, hudby, prírody a kultúry.  V priestoroch sa nachádza kútik pre tvorivú / krativnú činnosť a čítanie. 
Vaša správa bola úspešne odoslaná.
Čoskoro Vás budeme kontaktovať.