O nás

O nás

Naším cieľom je vytvárať prostredie v ktorom sa deti cítia ako doma. Z tohto dôvodu cielene sídlime v rodinnom dome s vlastnou záhradou, čo nám dáva príležitosť vytvárať útulne, rodinné, menšie, komorné a veľmi priateľské prostredie. Pracujeme s Montessori materiálom ktorý delíme do niekoľkých oblastí ako je predovšetkým praktický život, zmyslová výchova, matematika, jazyk, príroda a kultúra.

Volám sa Zuzana a škôlky vediem spolu s manželom Radoslavom. Sme rodičia dvoch  malých detí Rastíka a Radka ktorí okrem toho že sú pre nás veľmi výnimočný sú našou podporou v tom že to čo budujeme má naozaj význam.
 

Zuzana

večná študentka miluje čítanie kníh, vzdelávanie, učenie a prácu s deťmi. To že raz budem  učiteľkou ma nenapadlo i keď môj sen nebol veľmi odlišný. Už ako dieťa som túžila byť psychologičkou, vedela som že chcem skúmať, vnímať a pozorovať ľudí, detí a svet. Napriek tomu som vyštudovala strednú obchodnú akadémiu, nadstavbové štúdium hotelového manažmentu, vysokú školu verejnej správy a na záver som dosiahla inžiniersky titul v odbore bankovníctvo. Ani v jednej z týchto oblasti som nikdy nepracovala. Ani neviem ako som nabrala tú odvahu a otvorila som si súkromnú materskú škôlku a jasličky. Roky učenia, vedenia detí a práca s nimi ma nasmerovala na Montessori pedagogiku ktorá sa mi ako koncept páčila ešte pred tým ako som mala svoje vlastné detí. Rozhodnutie absolvovať štúdium v Slovenskej asociácií Montessori pedagogiky pre vekovú kategóriu 3r. – 6r. bolo  správne rozhodnutie a aj akýsi míľnik v tom, že som si ujasnila čo vlastne chcem. Kým som ukončila dvojročné štúdium Montessori pedagogiky bola som mamou prvého syna Rastíka. Následne som sa zúčastnila seminárov pre vekovú kategóriu 0r. – 3r. ktoré vedie Marcela Gregorovičova – Montemma. S narodením druhého syna Radka som prehĺbila svoje vedomosti v oblasti baby masáži a znakovej reči bábätiek Baby Sings®. Verím že tu nekončím, naopak len začínam. Veľmi veľa som pochopila na svojich vlastných deťoch. Získala som cieľ – viesť Montessori zariadenia. V súčastnosti sa venujem prestavbe škôlok na Montessori zariadenia, zaškoľovaniu vlastných učiteľov a vytváraniu pracovného prostredia detí.
 

Radoslav

veľmi praktický človek a triezvy Montessori rodič, miluje prírodu, rybárčenie a vyrábanie čohokoľvek čo sa vyrobiť dá. Miluje deti a deti milujú jeho. Do riadenia škôlky som sa zapojil úplnou náhodou, keď jedného dňa som ju začal navštevovať s mojou manželkou a zistil som že to by bola cesta. Vyučil som sa za elektrotechnika avšak doposiaľ som sa tiež vo svojom odbore nenašiel. Venujem sa deťom, trávim s nimi v škôlke čas, veľa vecí s nimi vyrábam, brávam ich na rôzne výlety a exkurzie. Pripravujem sa na vedenie polytechnických zručností. V súčasnosti sa vzdelávam v oblasti permakultúry, recyklovania a výrobe detských ihrísk.
 

Našou prácou sa snažíme deťom odovzdať praktické skúsenosti a poznania na ktorých môžu v budúcnosti stavať.

ZUZANA FILAČOVÁ
Zriadovateľ

RADOSLAV FILAČ
Zriadovateľ

 

Náš tím

  • Erika

  • Katka

  • Katka

  • Lívia

  • Andrejka

  • Deniska

  • Radoslav

  • Dáška

  • Lucka